O mně2019-07-02T13:35:42+00:00

O MNĚ

Jsem obyčejný kluk, který od osmácti let trpí chronickou bolestí zad. Za těch 7 let jsem musel zanechat koníčků, které mi bolesti zhoršovaly, a nahradit je jinými. Bolest, úzkost a je vyvažující relaxace a snaha o psychosomatickou harmonii byla i v rámci studia psychologie mým hlavním zaměřením a proto jsem se věnoval tomuto tématu i ve své bakalářské a diplomové práci. Přestože mám za sebou mnoho let rehabilitace, bolest stále představuje každodenní součást mého života a tak to nejspíš už zůstane.

Má rehabilitace sestávala ze tří pilířů. Prvním byli moji rodiče, kteří mě podporovali a domlouvali mi návštěvy u dalších a dalších lékařů, kterým se až po dvou a půl letech povedlo mě diagnostikovat. Druhým je můj trenér, který mě naučil správně pracovat se svým tělem. A třetím je marihuana, která za mě bojovala proti nespavosti, křečím, zoufalství a dalším tělesným potížím, když mi docházely síly.

Jak se můj stav zlepšoval a bolest ustupovala, snižovala se i má spotřeba marihuany. O to víc jsem pociťoval psychoaktivní účinek THC. Během studií jsem zároveň zjistil, že to není vysoký obsah THC, které způsobuje psychickou a fyzickou úlevu. Dozvěděl jsem se o existenci odrůd, které žádné THC neobsahují, a přesto si zachovávají tu část účinku, která je pro mě nejdůležitější.

Tím se dostávám ke dnešku. Již přes rok užívám výhradně odrůdy obsahující pouze stopové množství THC. Mohl bych svou zkušenost barvitě popisovat, ale tento popis by vystačil na několik stran. Stručně lze říci, že mi přechod na tento druh marihuany subjektivně výrazně zlepšil život. Když mám bolesti uleví mi od nich a když mám z toho blbou náladu, tak mi jí pozvedne. Ale i když mi tak hodně pomůže nezamlží mi mozek, takže nemusím pátrat po klíčích od auta po celém bytě.

Tuto marihuanu jsem začal užívat proto abych vystoupil z ilegality a abych si ulevil od bolestí. Testování různých odrůd mi však ukázalo, že i u této marihuany se účinky liší. Některé odrůdy jsou relaxační a analgetické, jiné spíše stimulační. Proto jsem se rozhodl, že se budu maximálně snažit rozšířit povědomí o marihuaně, která neobsahuje pouze vysoké procento THC a může léčit bez masivních vedlejších účinků a pomáhat lidem ať už potřebují zrelaxovat tělo po náročném tréninku, ulevit si při nemoci, uvolnit se po práci nebo si jen najít náhradu za tabák a odvyknout si od kouření.