TOP 10 vaporizérů

Nabídka vaporizérů čítá přes 250 přístrojů. Stejně jako u všeho, ani u vaporizérů neznamená nízká cena špatný produkt a vysoká cena kvalitní produkt. Jak si tedy vybrat ze záplavy vaporizérů? Ještě před pár lety bylo vybírání vaporizéru o poznání snažší, protože zkrátka na trhu nebyl dostatek kvalitních výrobků. Dnes je situace zcela odlišná a na trhu je velké množství kvalitních vaporizérů. Jaké jsou tedy ty nejlepší vaporizéry podle kritiků z celého světa? Řadit vaporizéry budu od nejnižší ceny, ne podle způsobu užití nebo technologie.

DynaVap VapCap M

 

První vaporizér, který je často zmiňován je DynaVap VapCap M. Dynavap není elektrický. Nahřívá se zapalovačem, že je nahřátý vám oznámí tím, že v něm ‘‘křupne‘‘. Je celý z nerezové oceli, takže je téměř nezničitelný, baterie vám nikdy nedojde, stačí vám tryskový zapalovač. Do komory se vejde kolem 0,1g, a Dynavap je přitom velmi efektivní. Na to jak vypadá produkuje až neskutečně velké množství páry. Navíc jako bonus lze s trochou vynalézavosti použít i s vodní dýmkou. Cena cca 1500kč.

 

 

X-Max Starry V3

 

Druhý vaporizér už elektrický je. Je to X-max Starry V3. Tento vaporizér sbírá velmi vysoká hodnocení u všech recenzentů a navíc lze sehnat již za 1900Kč (z německa) nebo 2600Kč u nás. Jedná se o kondukční vaporizér (zahřívá se celá komora). Nahřeje se za 25 vteřin, má oled displej na kterém lze nastavit teplotu, výměnné baterie (výdrž jedné 70-90 minut, dle teploty) a do komory se vejde cca 0,3g bylin. Pohodlně se vejde do kapsy.

 

 

Arizer Solo II

Třetí vaporizér, který doporučuje mnoho recenzentů a sbírá zároveň vysoká hodnocení je Arizer Solo II. Tento vaporizér je uníkátní hned z několika důvodů. Za prvé má masivní baterii, která vydrží nabitá až tři hodiny. Za druhé má celoskleněnou cestu páry, za třetí má výborný poměr cena/výkon. Z Německa lze objednat za 3800kč, a vzhledem k tomu, že Arizer poskytuje doživotní záruku na zahřívací těleso, dva roky na vady z výroby a rok záruky na baterie, tak nevidím příliš velký důvod proč nenakoupit z Německa (tip na stránky kde najít vaporizéry z Německa na konci článku). Solo II produkuje hutná oblaka páry, nemusí se skoro nabíjet a je ideální na polodomácí užití. Teplotu lze navolit na displeji pomocí tlačítek a do trubičky se vměstná 0,2g bylinek. Pokud tedy plánujete vaporizovat převážně doma, ale občas chcete vaporizér vzít s sebou na cestu nebo ke kamarádovi, tak je pro vás Solo II dobrou volbou. Na cestách však musíte být opatrný na onen skleněný náustek, který by asi žádný větší pád nevydržel a nosit ho například v pouzdru nebo v ponožce v kapse.

 

 

 

Arizer Go

Čtvrtý vaporizér, který výborně hodnocen a doporučován je opět od značky Arizer, tentokrát verze GO. Pokud Vás zaujal Solo II, ale chcete něco přenosnějšího a nepotřebujete tak dlouhou výdrž baterie, tak pro vás je právě Arizer GO. Je to hybridní vaporizér, který má výdrž baterie kolem 90 minut, a je ve stejné velikostní třídě jako o poznání dražší PAX 3 nebo Davinci IQ. Na těle lze opět navolit teplotu pomocí tlačítek. Výdrž baterie je na takto malý přístroj výborná (90minut) a v recenzích je vyzdvihována především výborná chuť jako důsledek celoskleněné cesty. Tentokrát se však nemusíte bát o rozbití skleněné trubičky, ta je celá zasunutá do těla vaporizéru a ten lze tak pohodlně nosit v kapse. Záruka je opět výborná přímo u výrobce a lze tedy koupit z Německa za 4100Kč ( u nás 5800Kč).

 

Plenty

Pátý vaporizér je prvním, který je napájen ze zásuvky. Je navíc velmi často opomíjený, kvůli svému vzhledu. Jedná se o Plenty od formy Storz & Bickel, která přinesla na trh dnes již legendární Volcano. Plenty je popisován jako Mighty na steroidech (Mighty je přenosný vaporizér od stejné značky viz dále). Jeho největší nevýhodou je poměrně bizarní vzhled. Ten má však své opodstatnění. Plenty lze pohodlně držet v ruce, jeho kovový náustek výborně chladí páru Vapecritic (jeden z renomovaných recenzentů vaporizérů) říká o Plenty, že ,,je to nejbližší zážitek ke kouření, který může vaporizér nabídnout‘‘. Myslí tím to, že pára kterou Plenty produkuje je doopravdy hustá. Odpor přo potahování má Plenty téměř nejmenší ze všech vaporizérů a nabízí i velmi dobrou chuť, protože se jedná o čistě konvekční vaporizér, takže páru produkuje proudící vzduch, nikoliv zahřívání komory. Do komory Plenty se vejde až masivní 0,75g bylinek. Tento objem lze ale zmenšit přiloženým příslušenstvím na 0,25-0,3g. Jeho cena se u nás pohybuje kolem 5600Kč.

PAX 3

 

Šestý vaporizér volte pokud chcete designovku, která navíc výborně funguje. Přezdívá se mu iPhone mezi vaporizéry. Tímto vaporizérem je samozřejmě Pax 3. Kondukční vaporizér(zahrívá se komora, nikoliv vzduch), který je připravený k užití téměř ihned, produkuje velmi kvalitní páru, vydrží na baterii 90 minut a pojme cca 0,3g bylin. Nevýhodou je nutnost používání originální nabíječky a horší chuť způsobená ryze kondukční technologií. Cenově se Pax obtížně zařazuje, kvůli velmi rozdílné ceně u nás a v Německu a dvoum dostupným balením. V menším balení chybí některé náustky, zmenšovač komory, ale hlavně speciální komora na koncentráty a oleje. Je tedy na vás zda plánujete používat vaporizér pouze na byliny nebo i koncentráty. V Německu je základní balení za 4000, celé za 5200. U nás je základní balení za 5800 a plné balení za 6800. Proto je Pax až zde a není ještě nad Plentym.

 

 

Davinci IQ

Další velmi dobrý vaporizér je Davinci IQ. Ten je na rozdíl o Paxu plně nastavitelný na displeji (resp. led diody tvořeném displeji). Dále nabízí tzv. smart cesty, kdy neustále přidává teplotu a tak umožňuje postupně dostávat z bylin všechny účinné látky bez dalšího zásahu uživatele. Výdrž baterie má podobnou jako Pax (90 minut). Velkou výhodou spatřuji ve výměnné baterii, můžete si jich tedy nabít víc a na delší výlet mít 3 nebo 4 a být delší dobu bez elektřiny. Samotný vaporizér lze případně dobíjet klasickým Micro USB kabelem. Externí dobíječka baterií ani extra baterie nejsou součástí balení, ale určitě stojí za těch pár stovek navíc. Velikost komory také kolem 0,3g. Cena v Německu je 5500, u nás začíná na 6390Kč.

 

Mighty

 

Nutné je také zmínit Mighty od Storz & Bickel. Je to stále přenosný vaporizér, nicméně už není příliš kapesný, Komora Pojme cca 0,3 g. Pokud chcete určitou míru přenosnosti, nepotřebujete nosit vaporizér vyloženě v kapse a chcete co nejlepší výkon, tak je Mighty pro vás ideální volbou. A je dostatečný i pro domácí užívání. Vyjde vás na 7300Kč. Nicméně berte v potaz, že i přestože je na trhu už mnoho let, stále se jedná o jeden z nejlépe hodnocených vaporizérů a určitě to není jen tak. Cestovní plnička, která je extrémně praktickou záležitostí je už jen bonus ke skvělé páře, 90 minutové baterii a ovládání teploty přímo na přístroji. (Pokud vám stačí menší výdrž baterie a nepotřebujete nastavovat teplotu na přístrotji a chcete vaporizér do kapsy, tak lze stejně dobře hodnotit i Crafty-menšího brášku Mightyho)

Poslední dva vaporizéry jsou oba určeny k domácímu použití.

Volcano

 

 

První z nich je Volcano Digital, pytlový vaporizér, legenda mezi vaporizéry. Výborný především pro užití ve více lidech. Osobně bych si ho nekoupil, protože motůrek má poměrně hlučný a pustit si ho u filmu téměř nejde. Má obří komoru, stejně jako plenty kolem 0,75 g. Legendou se stal kvůli výborné kvalitě páry, chuti a spolehlivosti. Cena 8500.

 

 

 

 

 

VapeXhale Cloud Evo

Další je VapeXhale Evo Cloud. Toto je vaporizér, který je na fórech často uváděn jako ten nejlepší vaporizér ze všech. Má mít

výbornou chuť, efektivitu, kvalitu zpracování. Celoskleněná cesta, komora 0,1-0,5 g. Lze užít jak s bylinami tak s koncentráty. A je přímo dělaný na užití s vodní dýmkou. Zaplatíte za něj ale zdrcujících 11000Kč. Při nákupu z Německa cca 9200Kč, což je ale i tak obří suma.

 

 

 

Mnoho z těchto vaporizérů lze sehnat u nás a není u nich příliš velký cenový rozdíl oproti zahraničí. U některých je však cenový rozdíl markantní a přitom je zároveň poskytována záruka i přímo od výrobce. Ze seznamu který jsem uváděl jsou rozdíly znatelné u:

Crafty – 5100,- Vapospy.de / 6300,- v ČR

Arizer Solo 2 – 3700,- Vapospy.de / 5700 v ČR

Arizer GO – 4000,- Vapospy.de / 5800 v ČR

PAX 3 – 4000,- Vapospy.de / 5300,- V ČR

X-Max Starry V3 – 1900,- / 2700,- V ČR

Pokud chcete ověřit cenu vaporizéru v Německu stačí zajít na stránky www.vapospy.de, které srovnávají ceny německých obchodů s vaporizéry.

 

2019-06-04T10:04:35+02:0004. června, 2019|